Конспекти

Конспект 3 клас
Конспект 5 клас
Конспект 4 клас
Конспект 2 клас
Конспект уроку
Дата: 
 Місце проведення: спортивний зал
 Мета:
1.      Розвивати фізичні якості учнів (увагу, спритність, орієнтацію  просторі)
2.      Виховувати почуття колективізму засобами рухливих ігор
3.      Повторити техніку виконання:
·         передачі м’яча способом від грудей та з-за голови;
·         ведення м’яча;
·         кидка м’яча в кошик.
Задачі уроку:
1.      Повторення передач м’яча, ведення та кидків у кошик.
2.      Рухлива гра
3.      Розвиток рухових якостей
Інвентар:  м’ячі, стійки,свисток.
З  м  і  с  т
Дозування
Організаційно-методичні вказівки
І
Підготовча  частина
10-12 хв

1 .Шикування.

В шеренгу по одному

2. Привітання.

Звернути увагу на зовнішній вигляд,
наявність спортивного одягу, стан здоров’я  учнів.

3. Повідомлення задач уроку.

Отримати зворотну інформацію

4. Інструктаж з техніки безпеки

Отримати зворотну інформацію

5. Організаційні та стройові
вправи: ”Праворуч!”, ”Ліворуч!”,
”Кругом!” «На перший, другий – відлічись!» «В дві шеренги -шикуйсь»
0,5 хв
В шеренгу. Звернути увагу на правильність виконання.

6. Комплекс ЗРВ в русі:
а) ходьба по колу;
б) багато скоки,по сигналу – зміна напрямку;
в) біг приставним кроком , по сигналу – зміна напрямку;
г) звичайна ходьба з відновленням дихання;
0,5 хв

0,5 хв

0,5-1 хв.

0,5 кола
Потоковий метод організації діяльності учнів. Темп середній.
Дотримуватись дистанції. Нагадати, показати. Виконувати за командами. Виправляти помилки.

Перешикування  класу  в  2 шеренги.
Розрахунком на 1-й , 2-й.

Загально-розвивальні вправи в парахна місці:
Фронтальний метод. Темп середній.

В.п.- ноги нарізно, взятись за руки. 1-2-руки вверх через сторони, 3-4-В.п.
4-6 повторень
Темп середній.
Спина пряма. Підборіддя віще.
В.п.- ноги нарізно, взятись за руки. Почергове перетискання рук партнера.
4-6 повторень
Спина пряма. Підборіддя віще.

 В.п.- ноги нарізно, руки на плечах.1-нахил вліво, 2-В.п, 3-нахил вправо, 4-В.п.
4-6 повторень
Широка амплітуда  рухів.

 В.п.- ноги нарізно, взятись за руки. Почергові викрути вправо- вліво.
4-6 повторень
Виконувати одночасно.
В.п.- ноги разом, руки на плечах.1- випади вліво-вправо
4-6 повторень
Широка амплітуда  кроків.

В.п.- ноги нарізно, руки на плечах. Присідання.
4-6 повторень
Спину тримати прямою. Виконувати одночасно.

 В.п. – О.с. спиною до партнера. Нахил вперед підняти партнера на спину.
4-6 повторень
Слідкувати за випрямленням рук в ліктях.

В.п. – присісти, руки на плечах. Вистрибування на прямі ноги.
4-6 повторень
Виконувати одночасно.
ІІ
Основна частина
30-33 хв.

Ловіння і передачі м’яча обома руками від грудей на місці.
8-10
повторів.
Працювати в парах, відстань 4-5кроків, інтервал 2-3 кроки.

Ловіння і передачі м’яча обома руками з-за голови на місці.
10-12
повторів.
Не нахилятися.

Ловіння і передачі м’яча обома руками з-за голови з кроком.
8-10р.
Працювати в парах.

Ведення м’яча лівою та правою рукою в русі  із зміною місць
8-10 повторів
Працювати в трійках, відстань 4-5 кроків,інтервал 2-3 кроки.

Ловіння і передачі м’яча обома руками від грудей із зміною місць у русі.
8-10 повторів
Працювати в трійках

Розподіл класу на 3 групи:
Розрахунком на 1-й, 2-й, 3-й.

Ведення м’яча з наступним кидком в кошик
1 хв
Поточний метод.

Кидки м’яча в кошик з місця
1 хв
Поточний метод.

Рухлива гра «По порядку номерів».
Діти шикуються в коло обличчям до центру. Вчитель  в середині кола, кидає м’яч будь – кому (не по черзі). Завдання учня зловити м’яч і кидаючи вчителю, назвати наступний порядковий номер числа. Учень який не зловив м’яч, виходить з гри. Гра продовжується до рахунку 50,або 100. Хто залишився в грі, вважається переможцем.
Ігровий метод організації діяльності учнів.
Гра на увагу.
Гра розвиває швидкість прийняття  рішень.
ІІІ
Заключна частина
4-5 хв
1. Вправи на відновлення: легкий біг, ходьба.
1хв
У спокійному темпі не порушуючи стрій.

2. Шикування.
1хв
В ширенгу по одному

3. Підведення підсумків.
1хв
Наголосити на позитивні і негативні моменти.
4. Оцінювання учнів.
1хв
Кожному учню повідомити оцінку.

4. Домашнє завдання:  ведення м’яча, кидки  м’яча в кошик.
1хв






ЗАВДАННЯ: 1. РОЗВИТОК РУХОВОЇ ЯКОСТІ- СПРИТНОСТІ В ЕСТАФЕТАХ З ПРЕДМЕТАМИ І БЕЗ ПРЕДМЕТІВ.
2. ТРЕНУВАННЯ СИЛИ,ГНУЧКОСТІ,ШВИДКОСТІ ПІД ЧАС  ВИКОНАННЯ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ.
МЕТА: ВИХОВУВАТИ ПОТРЕБУ  УЧНІВ У СИСТЕМАТИЧНИХ ЗАНЯТТЯХ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ І СВІДОМОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЗМІЦНЕННЯ СВОГО ЗДОРОВ'Я. СПРИЯТИ ПРАВИЛЬНОМУ РОЗВИТКУ,ОВОЛОДІННЮ ЖИТТЄВО НЕОБХІДНИМИ РУХОВИМИ ДІЯМИ,НАВИЧКАМИ ТА ЇХ УДОСКОНАЛЕННЮ. РОЗВИВАТИ НЕОБХІДНІ МОРАЛЬНО-ВОЛЬВІ ЯКОСТІ: СИЛУ ВОЛІ, ВЗАЄМОДОПОМОГУ,КОЛЕКТИВІЗМ.
ІНВЕНТАР: МАТИ ГІМНАСТИЧНІ – 2,КУБИКИ – 12, М'ЯЧІ РІЗНІ – 12,ГІМНАСТИЧНІ ЛАВИ – 4, СКЕЙТИ – 2, РУКАВИЦІ - 2 ПАРИ,СЕКУНДОМІР – 1, МІШЕЧКИ З ПІСКОМ – 10.
ХІД УРОКУ
ЗМІСТ УРОКУ
Дозування
Організаціно-методичні вказівки
1













2






3
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ.
Вчитель: « Сьогодні я вам розповім одну історію. Колись давним – давно на цій землі жили славетні люди – козаки. І ось трапилось у них лихо,забрали у полон їхніх товаришів і завезли далеко за море. Якби ваші товариші потрапили у біду,ви б допомогли їм?»
Учні: « Так!»
Вчитель: Так тоді давайте уявимо собі,що ви справжні козаки і вам треба визволити товаришів з полону. Готові до випробувань?»
Учні: « Готові!»
Вчитель: «Козаки – це воїни. Зараз ми побачимо які ви воїни і чи вмієте ви марширувати.»
Стройові вправи:
А) шикування
Б)повороти на  місці
В)ходьба стройовим кроком
Вчитель: « На допомогу своїм товаришам ми посилаємо дві групи. Щоб визначити,хто буде атаманом у кожній групі,треба позмагатися.»
РОЗМИНКА:
А) загалонорозвиваючи вправи на місці.
Б)багатоскоки (8 стрибків)
Вчитель: « За результатами багатоскоків визначаємо  2 атаманів, які поведуть вас у далекий похід. Готові до випробувань?»
2













3






7

3
Учні розміщуються по колу напочіпки навколо вчиеля












У вихідному положенні  стройова стійка






Шикування в коло
Фронтальний метод

Клас за допомогою вчителя ділиться на команди. Команди вибирають назву.

ОСНОВНА ЧАСТИНА 27 ХВИЛИН

ВИПРОБУВАННЯ №1
Вчитель: «Длядалекого плавання необхідно набрати провізії на свої човни»
А) вихідне положення – сидячи на гімнастичній лаві один за одни на відстані 1 м.,ноги нарізно. Перед учасниками за 3м., знаходяться 5 мішечків з харчами. За командою вчителя козак, що сидить першим, біжить за одним мішечком та передає його  своєму товаришу,котрий передає мішечок слідуючому і так до останнього гравця. Останній гравець несе його до човна (гімнастичний мат),та біжить за слідуючим мішечком передаючи його сидячому на лаві товаришу і.т.д. виграє та команда,яка перша загрузить свій човен.
ВИПРОБУВАННЯ №2
Вчитель: « Ось човни вже готові до відплиття. Зараз слідуюче завдання для учасників походу. Якомога швидше перепливти море.
Б) естафета зі скейтами. Сидячи на скейті на колінах,відштовхуючись від підлоги руками в рукавицях подолати відстань  10 метрів. ВИПРОБУВАННЯ №3
Вчитель: « Перепливши через море ми опинилися біля ворожої фортеці. Щоб до неї проникнути,треба зробити лаз у стіні. Для цього потрібно кожному витягти по дві цеглини зі стіни.
В) човниковий біг
Кожен учасник  пробігає два відрізки підряд приносячи по одній «цеглині» (кубики)
ВИПРОБУВАННЯ № 4
Вчитель: « після подолання стіни фортеці,необхідно пролізти через підкоп до  «в'язниці»
Г) пересування по гімнастичній лаві,підтягуючись руками лежачи на животі.
ВИПРОБУВАННЯ № 5
Вчитель: « Ось ви майже дістались до своїх товаришів,але декого з них поранено,тому їх треба перенести в безпечне місце.
Д) чотири найсильніших учасника на матах переносять по одному останніх гравців своєї команди. Дистанція 10 метрів.
ВИПРОБУВАННЯ № 6
Вчитель: « Ось ви майже врятували своїх друзів,але ворог вислав за вами переслідувачів,необхідно залишити снайперів для знищення ворога»
Е) гра «Квач»
Квачувати тільки одного суперника. Потім команди стають навпаки.Яка команда впорається швидше,та є переможцем.





Приділяти увагу  на правильну передачу мішечка.









Звернути увагу на техніку безпеки під час повороту та на фініші. Руки в рукавицях.




Переможець визначається після кожного забігу. Перемагає команда, яка набрала найбільше очок.





Переможець визначається в кожній парі.














Нагадати квачу техніку безпеки під час дотику
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА 3 ХВИЛИНИ
4
Підведення підсумку уроку
Вчитель: « Ось і закінчилась наша нелегка і небезпечна подорож. Дві команди старалися визволяти якомога швидше своїх товаришів з полону. Друзям завжди треба допомагати. Підставити своє плече.»
Оцінювання найкращих учнів.
Домашнє завдання: згинання та розгинання рук в упорі лежачи.хлопчики 3х10 разів,дівчатка 3х7 разів.

В одну шеренгу у вихідному положенні





Немає коментарів:

Дописати коментар